Pohořelice – 12. října 2023

Ve čtvrtek 12. října 2023 proběhl na naší škole Erasmus Day s názvem Erasmus plus nemá žádné mínus. Od třetí vyučovací hodiny se postupně přišli podívat žáci druhého stupně do auly na prezentace našich vyučujících, kteří v létě 2022 vyrazili do Irska či Španělska za vzděláním.

Celou oslavu projektu otevřela úvodním slovem Ing. Hana Konečná, koordinátorka projektu, a seznámila žáky 6. ročníku stručně s tím, co si představit pod názvem Erasmus+. Pak už se střídaly se svými prezentacemi jednotlivé učitelky. Většina z nich navštívila kurzy spojené se zdokonalováním se v angličtině v Irsku. Výjimkou byla Mgr. Martina Kozderová, která přiblížila žákům kurz digitálních technologií a virtuální reality ve španělské Barceloně.

Takto se střídaly jednotlivé příspěvky různých účastnic. Každá z prezentací byla originální a zážitky se lišily podle druhu kurzů. Všechny vyučující se zhostily svého úkolu výborně a žáci se dozvěděli, jak důležitá je znalost cizích jazyků v praktickém životě. Zakončení zajistil jediný muž, Mgr. Lukáš Mertlík, který absolvoval stejný kurz jako Mgr. Kozderová. Barcelonu popsal z jiného úhlu pohledu a určitě se mu podařilo potěšit i příznivce fotbalu, protože během volného odpoledne stihl navštívit fotbalový stadion a fotky a své pocity barvitě popsal.

Děkuji i touto cestou všem za zdařilý Erasmus Day.

Ing. Hana Konečná, ZŘŠ
koordinátorka projektu Erasmus+