Dne 13. března 2024 se v Městském kulturním středisku Tišnov konalo okresní kolo recitační soutěže. Samotná soutěž probíhala stejně jako v minulých ročnících, a to ve dvou kategoriích – III. (žáků 6. a 7. tříd) a IV. (žáků 8. a 9. tříd). Také letos se jí zúčastnilo 46 reprezentantů ze 14 škol okresu Brno-venkov.

Ve III. věkové kategorii naši školu reprezentovaly Veronika Elsnerová (6. B) s básní Jana Skácela Uspávanka s bývalými anděly a modrým ptáčkem a Štěpánka Poláková (6. C), která do okresního kola postoupila s básní Michala Bystrova Kůň s modrýma očima. Obě dívky ve své kategorii předvedly mimořádný výkon, Štěpánce dokonce bylo uděleno ocenění odborné poroty.

Ve IV. kategorii soutěžili Eva Mičková (8. B) a David Wagenknecht (8. D), kteří do okresního kola postoupili s prozaickými texty. Eva recitovala úryvek z knihy Antoine de Saint-Exupéry Malý princ a David bajku Povaha od Jana Wericha. Přestože už u žáků III. kategorie měli porotci nelehký úkol vybrat ty nejlepší z nejlepších, u soutěžících IV. kategorie byl tento úkol ještě náročnější. Nepřekvapilo nás tedy, že o postupujících do krajského kola porota rozhodovala téměř půl hodiny. Nakonec se však na stupních vítězů objevili ti, jejichž projev byl hodnocen jako nejautentičtější.

Doufám, že si soutěžící, byť nepostupují do kola krajského, odnáší ze soutěže jen to dobré. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za to, že podali skvělé výkony a překonali svůj strach a trému. Všem účastníkům tímto vřele děkujeme za reprezentaci. Velké poděkování patří také paním učitelkám, které žáky trpělivě připravovaly.

Mgr. Michaela Žáková