Čtenářský maraton

Jen tiché otáčení stránek se po dva dny ozývalo v naší improvizované čítárně. Ve čtvrtek 21. března a v pátek 22. března se totiž na naší škole v rámci měsíce knihy konal čtenářský maraton. Žáci 2. stupně si v něm mohli vyzkoušet, zda vydrží číst po dobu, za kterou ti nejlepší běžci dokážou uběhnout Pražský maraton, aktuální rekord je čas 2 hodin a 5 minut.

Přestože se říká, že děti příliš nečtou, ukázalo se, že opak je pravdou. Dobrovolně se do akce přihlásilo celkem 133 čtenářů, z nichž se 113 pročetlo až do cíle. To znamená, že po celou dobu od knihy nezvedli zrak a nenechali se čímkoliv vyrušit. Sami si schválně zkuste, zda v dnešní době je jednoduché plně se soustředit více jak dvě hodiny, aniž by cokoliv odvádělo vaši pozornost. Na konci se však všichni shodli, že mnohem těžší bylo po nějaké době najít pohodlnou polohu.

Úspěšní žáci dohromady přečetli neuvěřitelných 10 055 stran. A co četli? Většina čtenářů si přinesla knihu dle svého výběru. Mezi knihami se našly dobrodružné, romantické příběhy, fantazy, thrillery, ale dokonce i světové klasiky.

První ročník máme za sebou, všichni jsme měli z vydařené akce radost, za svůj výkon každý obdržel odznak čtenáře. Již teď víme, že letošní ročník jistě nebyl posledním.

Za učitelky českého jazyka Tamara Novosáková