Dne 15. ledna jsme se na naší základní škole vzdělávali a zároveň oslavovali jazykový talent našich žáků během školního kola olympiády v anglickém jazyce. V soutěži se představili studenti 6. a 7. ročníků, připraveni na výzvy, které na ně čekaly. Zahájení představovalo poslechový test, který nastartoval atmosféru soutěže. Žáci pečlivě naslouchali a tak byl vytvořen ideální základ pro následující kolo – mluvenou část. Na řadu přišlo individuální vyjádření našich žáků, přičemž vybírali ze 12 témat. Každý projev byl posuzován s důrazem na projev, gramatiku, slovní zásobu a další jazykové dovednosti. Vítězové nebyli jen ti s nejlepšími slovy, ale s nejvíce výraznými a dobře prezentovanými myšlenkami. Na prvním místě se umístila Lucie Götzová ze 7. C, na druhém místě Bára Psotová ze 7. A a na třetím místě se umístila Jana Zahradníčková, také ze 7. A. Gratulujeme! Na závěr bychom rádi poděkovali všem odvážným soutěžícím za jejich účast. Každý z nich přinesl do soutěže svou jedinečnou energii a dovednost, za což si zaslouží velké uznání. Těšíme se na budoucí společné jazykové zážitky.

Mgr. Zuzana Bravencová