Přírodovědný klokan 2024

Říj 21, 2024 | 2. stupeň aktuality, magazín

Žáci naší školy se dne 16. října 2024 zúčastnili vědomostní soutěže Přírodovědný klokan, která testuje znalosti z matematiky, fyziky, biologie, zeměpisu a chemie. V kategorii Kadet řešilo zapeklité úlohy 40 řešitelů z 8. a 9.tříd. Soutěžící plnili 24 úloh, při kterých vybírali jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností.

Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Pořádá ji každoročně Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Mezi třemi nejlepšími se umístili v rámci školy Martin Urban z 8. D, Matěj Kounek z 9. D a Štěpán Furiš z 9. C.

Všem soutěžícím děkujeme za odvahu prověřit své znalosti a přejeme chuť do rozvíjení vědomostí z přírodních věd.

Mgr. Věra Harvánková