Terénní cvičení 5. ročník

Čvn 24, 2024 | magazín

Ve dnech 17.–21. června 2024 absolvovaly čtyři třídy 5. ročníku terénní cvičení v okolí naší školy.

První den jsme vyrazili na nedalekou Pálavu, kde jsme obdivovali krásy divoké přírody. Z Klentnice jsme šli po zelené k Dívčím hradům a po červené zpět. Vyšplhali jsme k vysílači do výšky 550 m. n. m., odkud jsme měli krásný výhled na Novomlýnské nádrže. Celkem jsme ušli přibližně 8 km.

V úterý jsme se vypravili do nedalekého Velkého Dvora, kde však všechny překvapil pochod kolem Starého rybníka a celkem jsme měli za den v nohách 13 km.

Ve středu jsme si odpočinuli ve VIDA centru v Brně, kde se žáci zúčastnili naučného programu Co se děje v bříšku. Všichni byli plni zážitků a dojmů z uskutečněných pokusů a jistě si tyto vědomosti uchovají po zbytek života.

Ve čtvrtek jsme se prošli chráněnou krajinnou oblastí Gránické údolí, kde jsme cestou hledali mloka skvrnitého. Prošli jsme historickým centrem města Znojma, nahlédli jsme do kostela sv. Mikuláše, který je vystavěn v gotickém stylu. Poté jsme zamířili prohlédnout si znojemské podzemí, jehož délka 27 km ho řadí mezi největší podzemní labyrinty ve střední Evropě. Nakonec jsme zhlédli národní kulturní památku rotundu sv. Kateřiny, odkud jsme se kochali úchvatným pohledem do údolí řeky Dyje.

Po náročném týdnu jsme si v pátek zašli ke splavu do Cvrčovic. Zde probíhala různá sportovní klání a nechybělo ani tradiční občerstvení.

Třídní učitelky 5. tříd