Soustředění mažoretek

října 05, 2022

Soustředění mažoretek

1. – 28. září 2022

Byly jsme tam, kde lišky dávají dobrou noc. Vrátily jsme se již potřetí na Šafránkův mlýn, který obklopuje krásná příroda, ticho a protékající voda. Skutečně tam cesta končí, dál musíte pěšky po pěšince. Tam jsme po 3 dny pilně trénovaly, utužovaly jsme kolektiv a užívaly si čistého vzduchu v počtu 41 dívek a 4 vyučujících. Trochu nás potrápilo počasí. My jsme se ale nedaly a pobyt venku jsme střídaly s tréninkem v tělocvičně.

Letos jsme se zaměřily nejen na práci s hůlkou, ale do našeho programu jsme zařadily i jiné sportovní aktivity, abychom celkově zlepšily pohyb. Mezi ně patřily vytrvalostní běh dvojic, přeskoky přes švihadlo a hluboký předklon. Velkou pochvalu posíláme všem dívkám z prvního ročníku, které byly moc šikovné a statečné bez maminek, běh s osmimístným kódem zvládly s přehledem, i když se ještě písmena a číslice neučily. Tady bylo krásné pozorovat, jak jim starší mažoretky pomáhají zvládnout nejen souboj s hůlkou, ale i se školními záležitostmi.

Musíme se pochlubit i některými výkony:

Z 1. týmu Snášelová Elen: 60 přeskoků přes švihadlo

Z 2. týmu Kuncová Zuzana: 70 přeskoků

Z 3. týmu Nešporová Natálie: 101 přeskoků

Úžasná byla i malá prvňačka Klaudinka Kubesová, která zvládla svůj rekord 40 přeskoků , a tím porazila i některé dívky z druhého stupně.

Dlaně na zem v hlubokém předklonu položily: Rudolecká Agáta, Norková Klára, Šardová Eliška, Mezerová Hana, Schönbaumová Adéla, Šuralová Ema a Plaštiaková Klára. Svůj výkon zlepšily na konci pobytu skoro všechny dívky. Byl za tím ale opakovaný trénink, snaha, dřina a přemáhání.

Vítězné dvojice běžecké hry:

Z 1. týmu: Trechová Zuzana a Kubesová Klaudie

Z 2. týmu: Rudolfová Sofie a Poprachová Julie

Z 3. týmu: Košutová Simona a Nešporová Natálie

Překvapením byla dvojice Štrbíková Julie a Plaštiaková Klára, které přiběhly a znaly 2 kódy naráz. Smyslem hry bylo umět se domluvit, vydržet běžet celá dvojice, najít schovaný osmimístný kód složený z číslic a písmen, ten společnými silami odříkat ve správném pořadí na stanovišti. Potrápily jsme tedy i naši paměť. V mažoretkovém sportu si potřebujeme pamatovat skladbu, musíme vydržet se silami do konce tance, měly bychom umět reagovat na kamarádky, které tancují kolem nás. Jedná se o týmový sport.

I paní učitelky měly nelehký úkol. Každé ráno chodily bodovat pořádek na pokojích. Nebylo snadné vybrat vítězný pokoj. Letos měly naklizeno všechny pokoje. Tímto jsme prozradily, že nás neminul ani úklid, polední klid či večerka. Takový táborový režim si vyzkoušely některé dívky poprvé.

Vypadá to jako dřina, ale byly jsme i rozmazlovány. Pan kuchař nám vždy po takové námaze připravil úžasná překvapení na talíři. Maminky nám zase chystaly svačinky, abychom měly dostatek sil to zvládnout. Moc všem děkujeme.

Pro Vás jsme na soustředění natrénovaly nové závěrečné defilé – Radeckého pochod.

Možná se i trochu těšíme na příště.

Za mažoretky Ivana Poprachová

Želešická růžeTÁBORÁK aneb třídní schůzky netradičně