V rámci rámci svého vzdělávání na naší škole měli žáci osmých a devátých ročníků nedávno příležitost zúčastnit se exkurze na Střední škole polytechnické Brno, Jílová, která je, jak název napovídá, zaměřena na polytechnické obory. Tato iniciativa měla za cíl poskytnout žákům konkrétní vhled do profesního světa, a to nejen teoreticky, ale také prakticky. Během exkurze měli žáci možnost prozkoumat různá stanoviště, která reprezentovala specifické polytechnické obory. Interaktivní charakter těchto stanovišť umožnil studentům nejen sledovat aspekty daných oborů, ale také se aktivně zapojit a vyzkoušet si obory prakticky. Exkurze nebyla omezena pouze na prohlídku učeben a pracovišť; žáci měli též možnost seznámit se s internátním životem. Prohlídka internátu poskytla pohled do života, který by mohli sdílet, pokud by se rozhodli pokračovat ve studiu na této škole. Celkově byla exkurze přijata s velkým nadšením a pozitivními reakcemi od žáků.

Mgr. Zuzana Bravencová