Den Země

dubna 26, 2017

Každý rok si 22. dubna připomínáme ekologicky motivovaný svátek Den Země, který upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí.

Tento rok nám počasí moc nepřálo. Rozhodli jsme se věnovat ochraně kriticky ohrožených druhů v Indonésii na ostrově Sumatra, protože jsme již druhým rokem zapojeni do projektu Pralesy dětem. Žáci 8. ročníků zpracovávali toto téma různě. Část měla za úkol vybrat nejkritičtější druhy žijící na Sumatře a přiblížit ostatním jejich život a důvod snižování jejich počtu. Takto zpracovanými živočichy byli například sojkovec dvoubarvý, tygr sumatérský či zoborožec. Další skupinka stříhala záběry z naší fotopasti umístěné na Sumatře a vytvořila krátký film doplněný názvy zachycených zvířat. Předposlední skupina dokončila velmi zajímavou prezentaci o ničení pralesů a zabíjení zvířat ve jménu plantáží, výroby palmového oleje, pytláctví a chytání exotických zvířat pro prodej. Tuto prezentaci doplnili vlastním komentářem. Již několik měsíců poslední skupinka počítačových nadšenců vytváří animaci na téma pralesy a pytláci a doplnila tak náš tým.

Práce všech se velmi povedly a doufáme, že naše snaha zachránit planetu nebude marná.

Den Země v přípravných ročnícíchV zajetí Vikingů…
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty