0. B

SEZNAM POMŮCEK PRO PŘÍPRAVNÉ ROČNÍKY

• pouzdro, ořezávátko
    • tužka č. 1 – 2 kusy, pastelky Progresso , voskové pastely
    • vodové barvy, kelímek na vodu, štětec kulatý a plochý
    • modelovací hmota ( plastelína)
    • sešit bez linek A5, nůžky, lepidlo Kores apod.
    • prostírání na svačinu, balík papír. kapesníků, vlhčené ubrousky
    • tepláková souprava, tričko, cvičky, tenisky na hřiště – vše v pytlíku
    • papuče
    • krabice nebo kufřík na výtv. potřeby

Prosíme rodiče, aby dětem vše podepsali.

• 7.55 – 8.40 8.50 – 9.35 9.50 – 10.35   10.45 – 11.30 11.40 – 12.25
    • 7. 3. – 13. 3. 2022 – jarní prázdniny
    • 14. 4. – 15. 4. 2022 – velikonoční prázdniny
    • 1. 7. – 31. 8. 2022 – hlavní prázdniny

Projektové vyučování v přípravných třídách

V pátek 5. listopadu měly třídy 0. A i 0. B projektové vyučování na téma Halloween. Děti si přinesly z domova strašidelné kostýmy a předháněly se, kdo ostatní nejvíc vyděsí. Pracovaly také na úkolech, spojených s tímto dnem. Dařila se jim práce ve skupinkách i samostatně. Aby si dopoledne zpestřily, ukončily své snažení strašidelným rejem.

Krásného zimního počasí jsme využili i my, v naší škole nejmladší. Místo hodiny tělocviku jsme šli posilovat naše ruce do zasněženého parku, kde jsme postavili několik velikých sněhuláků. Práce se nám podařila, čerstvý vzduch a sníh nám zbarvil tváře do červena a po hodině a půl v přírodě jsme se už nemohli dočkat oběda.
    0. A a 0. B Tamara Gazdíková

Hudební výchova v přípravných ročnících

Součástí našeho vyučování je i hudební výchova. Zpívat písničky děti baví a některé se nestydí zazpívat sólově svoji oblíbenou písničku. Abychom si hodiny zpestřili, naučili jsme se krátký taneček a osvojili si i jednoduché taneční kroky.

Gazdíková Tamara

Návštěva planetária

V pátek 13. května jsme společně se třídou 3. A vyrazili objevovat hvězdy do brněnského planetária. Prvotní ostych v sále vystřídalo nadšení při poslechu zajímavého  a poutavého povídání o hvězdách s krásnou vizualizací. Děti byly nadšené a při zpáteční cestě do školy se chtěly stát hvězdáři.

Vlastivědná exkurze přípravných ročníků

Na naši první vlastivědnou exkurzi jsme radostně vyrazili v pátek 24. září. Počasí již bylo podzimní, ale cestou s kamarády nám bylo příjemně. Statkem se zvířátky nás provázela paní Šťastná, která nám poutavě vyprávěla o jejich životě. Nejvíce se nám líbilo krmení zvířátek. Radost nám také udělalo malé občerstvení od majitelů statku, kterým za to moc děkujeme. Těšíme se na další společnou výpravu!

Dagmar Bártová a Tamara Gazdíková

Mikuláš

Dalton v přípravce: JARO

První jarní den jsme v přípravných ročnících přivítali daltonskou výukou. Od rána jsme pečlivě pracovali na pracovních listech, malovali vodovými barvami na výrobky ze sádry, zatančili a naučili se novou písničku, to všechno s tématem přicházejícího jara. Práce děti i nás velmi bavila a za odměnu jsme po jejím skončení šli přivítat první jarní sluníčko procházkou do parku.

VÁNOČNÍ DALTON

Ve středu 15. 12. jsme si s dětmi zpestřili vyučování daltonskou výukou zaměřenou na vánoční zvyky a tradice. Rozkrajovali jsme jablíčka, abychom byli po celý rok zdraví, poseděli jsme u adventního věnečku a připomněli si význam těchto svátků.
    Na závěr vyučování jsme si při poslechu českých vánočních koled vyrobili papírový vánoční stromeček.

Tamara Gazdíková, Dagmar Bártová
    0. A a 0. B

Matematika v přípravných ročnících

I když děti v hodinách počítají, práce se prolíná s různými hrami. Vedení naší školy nám totiž umožnilo, abychom si naše dovednosti ještě více zpestřili. V obou třídách máme nově nainstalované interaktivní tabule. Můžeme se tedy vzdělávat i pomocí moderní techniky. Práce u takové tabule je pro děti zábavná a počítání je tak mnohem radostnější. Jsme rádi, že i naši nejmladší mohou využívat novinky naší školy.

0. A a 0. B
    Tamara Gazdíková a Dagmar Bártová

Nulťáci na výletě

Poslední předprázdninový měsíc si chceme s dětmi užít co nejlépe. Na jejich svátek 1. 6. jsme navštívili místní požární stanici, kde nám hodní hasiči ukázali vše, co jejich důležitá a náročná práce obnáší. Jako třešničku na dortu si každé dítě vyzkoušelo, jak se hasí požár. Následující týden jsme zahájili téměř prázdninově. Plavební společnost v ATC Merkur v Pasohlávkách nám umožnila plavbu napříč celou lagunou. Počasí nám přálo, a tak byl pobyt na čerstvém vzduchu pro všechny krásným zážitkem.

0. A a 0. B   Gazdíková a Bártová

Poslední aktuality

• Učitelé

• Dagmar Bártová
      Třídní učitelka

Vystudovala jsem gymnázium a SPgŠ, dále v roce 2014 pedagogiku předškolního věku se zaměřením na přípravný ročník ZŠ. Na naší škole pracuji pátým rokem. Velmi blízké jsou mi metody práce s dětmi podle „Tvořivé školy“. Ve volném čase relaxuji u sportu, křížovky a dobré knihy. Nejraději cestuji a řídím auto.