ZŠ Pohořelice epicentrem okresního i krajského florbalu!

listopadu 21, 2019

Měsíc listopad je typický podzimním počasím, padáním listů ze stromů. Z pozice organizace sportovních soutěží, bychom mohli využívat pro tento čas výstižnější „florbopad“. To evokuje množství florbalových soutěží, kterých se účastníme a které především pořádáme v naší hale i pro okolní obce a města. V letošním florbopadu to je až sedm okrskových, okresních ale i krajských turnajů, z toho šest je uspořádáno u nás v hale.

Nejdříve vyběhly za děravým míčkem „starší žákyně“, které kvůli nedostatku motivace zkušených děvčat, doplnily téměř z poloviny žákyně mladší. Ty se 25. 10. v Tišnově rozhodně neztratily. Naopak se skvěle zorientovaly a to výstupem až na druhé místo. Ocenil bych zdravou agresivitu, týmovost a mentální odolnost předvést to nejlepší proti starším a silnějším soupeřkám. Přestože z okrskových kol postupuje jen vítěz, pořádání okresního finále nám dalo jistotu a možnost si 1. 11. zahrát i proti silnějším soupeřkám. Je dobře, že i v pohořelickém okr. finále holky „ochutnaly“ napínavost semifinálových bojů. Dvě porážky se zkušenějšími soupeřkami pro nás znamenaly i tak velice slušné 4. místo z šesti účastníků. Nabyté zkušenosti se u mladších holek jistě projeví v jejich příslušné věkové  kategorii. Zde máme díky pořádání zajištěnou účast až na krajském finále 28. 11. v pohořelické hale. Oporami týmů byla brankářka K. Řehořová, S. Valová, B. Boščíková a M. Bilavčíková!

S větším očekáváním dobrých výsledků se poslední roky vzhlíží k chlapeckým kategoriím. V Pohořelicích velice dobře fungují florbalové oddíly pod vedením F. Ramšáka a A. Tomečka a proto si můžeme dovolit nominační luxus výběru reprezentantů jen ze samých aktivních florbalistů.

Mladší žáci postoupili do okresního finále po vítězství v pohořelickém okrsku, kde ve finále zdolali nedaleké Vranovice. Nejlepším hráčem turnaje se 7. 11. stal P. Aubus, oporami jsou D. Hrachovina, S. Kajanovič, T. Čermák aj. I tento tým má ve svých řadách spoustu šesťáků, kteří se v průběhu turnaje otrkávali k odvážnějšímu projevu. V kvalitnějším a vyrovnaném okresním finále 16. 11., jsme se rozjížděli pomalu. Když vám ale k postupu do play-off pomohou výsledky soupeřů, vadit to nemusí. Tento turnaj zažil několik dramatických vyústění, které se rozhodovali až při nájezdech na brankáře. Nejinak to bylo i ve finále, kde jsme nastoupili v boji o jediné místo pro postup do  kraje proti Ostrovačicím. Ještě do poločasu jsme dvoubrankové manko dokázali dorovnat. Vyrovnaný stav vydržel až do druhého kola nájezdů, kde byl soupeř úspěšnější. No a tak na ostrovačické straně málem udusili brankáře, zatímco pohořeličtí bohatýři se zahnutými šavlemi slzeli nad promarněnou velkou šancí. Postup do kraje by byl velký úspěch, druhé místo je také skvělým výsledkem. Krom výše zmíněných vyšel tento turnaj i T. Milánovi, D. Krškovi a R. Mrázkovi, nejlepšímu hráči turnaje.

Starší žáci i s druhým místem v okrskovém kole 12. 11. postupují do okresního finále, jelikož ho opět pořádáme. Náš tým přemohl ve finále celek ze Židlochovic až po samostatných nájezdech. K vidění byl už dosti kvalitní florbal, ve kterém proti sobě často hráli spoluhráči z pohořelického oddílu. Nejlepším střelcem starších kluků byl Patrik Souček, nicméně tým je poskládán z více osobností. Rád bych zmínil F. Ráčka, M. Karáska, O. Bělušu. Další na sebe upozorní jistě v pozdějším okresním finále a dobrým výkonem v lednovém kole krajském 28. 1. v Pohořelicích. Věřím, že ve spolupráci s ředitelem alias koučem Stanislavem Polákem jsme pomohli holkám i klukům zažít v čase školy silné zážitky, které je budou k pohybu a sportovnímu životnímu stylu motivovat.

Lukáš Nápravník

 

Přípravné kurzy Cambridge na naší školeBadatelské odpoledne s PASCem
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty