Životopis Karla IV.

prosince 10, 2021

Jak nejlépe poznat a dozvědět se něco o životě a vládě našeho nejvýznamnějšího panovníka? Nejideálnější by bylo přečíst si životopis, jehož autorem je sám Karel IV. Samozřejmě originální Vita Caroli (Životopis Karlův) k dispozici nemáme, ale nevadí, protože žáci si vytvořili své vlastní. Pracovali rozděleni do skupin, při jejich výrobě nezapomněli na zdobení a iluminace, tolik typické pro středověké rukopisy. V knihách najdete nejdůležitější informace o Karlovi IV., jeho rodokmen a především nejvýznamnější Karlovy počiny. Že se práce žákům 7. B opravdu povedla, můžete posoudit sami díky fotografiím.

Předvánoční tvoření v knihovněVúdú panenky
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty