Život v kostce

března 06, 2020

V posledním únorovém týdnu se vydali žáci 7. C na plánovaný vzdělávací týdenní pobyt na Vysočinu. Program s názvem Život v kostce probíhal v krásném prostředí řeky Bobrůvky v lesním penzionu Podmitrov a nesl se v duchu ekologie, udržitelného rozvoje, strategického myšlení a finanční gramotnosti. Jeho mottem bylo „Podnikavost je cesta, která mi pomáhá dosáhnout snu, a to tak, aby to bylo udržitelné ke mně i k okolí.“ Program připravila Lipka, což je školské zařízení pro environmentální výchovu v rámci projektu KaPoDaV. Celý čas se o žáky starali zkušení lektoři Silva, Eliška, Martin a turecký dobrovolník Yalin, se kterým se dalo mluvit jen anglicky.

Pět dní se žáci učili samostatně plánovat, rozhodovat, hrát v rolích, pracovat v týmech, diskutovat, kreativně tvořit, řídit svůj budoucí život, sestavovat rodinný rozpočet, hospodařit se skutečnými penězi. Také sportovali, poznávali nejbližší okolí a ve volném čase navazovali nová přátelství se žáky ze Židlochovic. Vše vyvrcholilo ve čtvrtek celodenní prací na téma „Zero waste party“ přípravou prezentace Život bez odpadů, zábavy, občerstvení, výzdoby a propagace. Celý program byl časově náročný, trval vždy až do večerních hodin. Na pravidelném večerním rituálu proběhlo nejen zhodnocení dne, ale i silných stránek účastníků. Nejlepší rituál byl však ten na zřícenině, kam se muselo dojít bez světla a co nejtišeji.

Nebyl to lehký týden, ale žáci si odnesli spoustu nových informací a zkušeností, které jim mají v budoucnu ulehčit život a rozhodování.

Karneval ve VranovicíchRecitační soutěž 4. a 5. ročníku
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty