Život kolem nás – projektový den 7. C

června 30, 2021

Poslední dny školního roku využila třída 7. C k poznávání okolního života přímo v přírodě. Bohužel nám nepřálo počasí a ranní bouřka zahnala většinu organismů do svých úkrytů. Lov vodních bezobratlých byl velmi omezen z důvodu zvýšené a zakalené hladiny. I tak jsme cestou do Velkého Dvora poznávali a určovali organismy. Viděli jsme největšího českého brouka roháče, dřevokazného troudnatce, různé druhy páskovek a hmyzu, hlavně toho bodavého. U rostlin jsme se snažili určit, zda jsou to plevele, nebo léčivky. Z květů rostlin žáci sestavili duhu, vyrobili si vodní lupu, hledali nejzajímavější přírodní tvary a pobytová znamení. Sestavování správných názvů organismů jsme si museli nechat až do školy. Vše bylo stále mokré. Cestu jsme zakončili studiem prasat a pštrosů na zdejší farmě. Tady je pár ukázek z naší cesty.

                                                                                                                               Mgr. Věra Harvánková

Pasohlávky v zooDisco na Lidické
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty