Život Karla IV.

června 27, 2022

Ve 4. B jsme se v rámci projektové výuky seznámili s osobou jednoho z našich nejvýznamnějších vladařů, kterým bezpochyby byl Karel IV. V hodinách vlastivědy jsme nejdřívě získali spoustu důležitých informací o jeho životě, ale až díky našemu projektovému dni jsme zjišťovali, jaký život za vlády Karla IV. v Čechách pravděpodobně byl. Zkoušeli jsme také práci architektů při výrobě modelu Karlova mostu, podobně jsme vyhotovovali vitrážová okna katedrály sv. Víta, nechyběly repliky korunovačních klenotů, Nového Města pražského a na závěr i zhotovení pergamenu s pečetí, kde jsme sepsali celý životopis Karla IV. Práce probíhala ve skupinách, a proto nám šla krásně od ruky. Posuďte sami.

Mgr. Radka Horníčková

 

Pohořelické sportovní hry aneb SOUBOJ TŘÍD!Plavecké závody
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty