Život a dílo Karla IV.

prosince 19, 2022

V sedmém ročníku jsme s žáky zakončili velkou kapitolu o našem nejslavnějším králi Karlovi IV.

Žáci tvořili myšlenkové mapy, křížovky, vědomosti si procvičovali v kvízech.

Velký kus týmové práce odvedla 7. D, která společnými silami vytvořila vlastní vydání Vita Caroli. Žáci rozděleni do skupin zpracovávali konkrétní kapitoly o životě Karla IV. V knize si můžete přečíst jeho životopis, seznámíte se s jeho rodokmenem a nejvýznamnějším dílem, které vykonal. Kniha je doplněna krásnými malbami, iluminacemi a nechybí jí ani zdobené desky. Jednotlivé stránky životopisu pak žáci seřadili a svázali do jedné velké knihy.

Tamara Novosáková

Brněnský běžecký pohár – JehniceVědomostní klání v humanitních předmětech
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty