Živá vlajka jako dar k výročí republiky

listopadu 05, 2018

V posledních dnech prožívala celá země oslavy 100 let od založení republiky. Ani školní parlament nezahálel a vymyslel hned několik akcí, jak si toto významné jubileum připomenout.

Jako první se na stěně školní chodby objevilo obrovské narozeninové přání vyzdobené fotografiemi významných osobností a slavných událostí. Žáci pak k fotografiím připojili svá přání republice, někteří z nich navíc vyjádřili i svůj obdiv k odvaze lidí, kteří bojovali v minulosti za naši svobodu.

V pátek 26. října se pak celý druhý stupeň pokusil vytvořit živý obraz české vlajky. Kdo mohl, došel hned ráno oblečen v předem určené barvě české vlajky. Na chodbách se to hemžilo červenými tričky, bílými košilemi a modrými mikinami. Velmi potěšující bylo to, že do akce se zapojili téměř všichni od 6. až do 9. roč., včetně všech učitelů. Pak už si stačilo stoupnout na správné místo a živá vlajka se mohla rozvlnit. Jak se fotografie povedla, posuďte sami.

Mgr. Tamara Novosáková

Cesta do pravěku100 let republiky ve druhých a třetích třídách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty