Zimní čajový dýchánek

ledna 06, 2022

Čekání na Ježíška může být pro některé z nás skoro nekonečné, a proto jsme si ve 4. B předvánoční čas zpříjemnili čajovým dýchánkem. Jelikož už jsme čtvrťáci, zalít si čajový sáček horkou vodou by pro nás bylo moc jednoduché, proto jsme se pustili do přípravy samotného čaje z čerstvých surovin. Nejdříve jsme však museli pečlivě nastudovat postup, který jsme následně správně sepsali. Následovalo cvičení z matematiky, kdy jsme opakovali jednotky hmotnosti. Každou surovinu jsme totiž zvážili a následně odhadovali její skutečnou cenu. Celou dobu jsme používali i připravené pracovní listy, díky kterým jsme si tímto způsobem procvičili znalosti hned z několik předmětů. Na závěr nás čekalo to nejzábavnější. Samotná příprava čaje. I když měla paní učitelka při krájení ovoce mírnou obavu o naše prsty, celý čajový dýchánek skončil bez jediné kapky krve a my si jej všichni moc užili.

VÁNOČNÍ DIVADÉLKO V 1. BTrpaslíci
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty