Zeměpisná olympiáda má své vítěze

ledna 05, 2018

Koncem prosince proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, kterého se letos zúčastnil opravdu velký počet zájemců. Tato olympiáda je rozdělena do tří kategorií podle tříd: A (6. ročník), B (7. ročník) a C (8. a 9. ročník). V každé kategorii jsou prověřovány zeměpisné znalosti z různých oblastí, najdeme zde např. otázky o vesmíru, tvorbě map, jednotlivých zemských sférách i o světadílech a státech. Kromě teoretických otázek jsou součástí testu i různé praktické úkoly, ve kterých mají žáci např. určit zeměpisné souřadnice, vyhledat informace v atlase či je vyčíst z diagramů nebo třeba vypočítat změnu času mezi různými místy. A kdo si se zadáním olympiády poradil nejlépe?

V kategorii A byla nejúspěšnější Lucie Valentová (6. B), která získala 40 bodů z 51, na 2. a 3. místě se umístili Lukáš Janočko (6. C) a Tomáš Procházka (6. B), oba se 38 body.

V kategorii B s velkým náskokem zvítězil Ondřej Daněk (7. C) s 58,5 body ze 72. Za ním skončili Filip Minařík se 45 body a Jiří Patočka se 36,5 body (oba 7. B).

Nejpřekvapivější výsledky přinesla kategorie C, kde se na prvních dvou místech daleko před všemi deváťáky umístili osmáci. Zcela nejlepší byl Martin Zákoutský, který test zvládl na 74 bodů z 90. O dva body méně získal Martin Kříž (oba 8. A). Třetí místo patří Jiřímu Veskernovi (9. A), ten dosáhl 62 bodů.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme. A Lucce, Ondrovi a Martinovi budeme držet palce, protože se 20. února zúčastní okresního kola v Modřicích, na které se už poctivě připravují.

Veronika Gajdošová

Školní parlament v předvánočním obdobíOhlédnutí se za předvánočním časem
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty