Želešická růže

září 29, 2022

Dne 23. 9. 2022 se naše škola zúčastnila přespolního běhu v Želešicích. Na závody se vydalo 11 závodníků a závodnic a dva žáci, kteří kvůli indispozici nemohli závodit, ale rádi nás podpořili.

Jiří NĚMEČEK (8. A)

Jednalo se o naše druhé atletické závody. A tentokrát se závodníkům dařilo značně lépe, především díky tomu, že chodí pravidelně na atletické tréninky. Umístili se v první desítce a vždy v polovině startovního pole. Umístění a výkony si můžete prohlédnout v přiložených tabulkách a fotografiích.

Závodilo se v následujících distancích:

Nejmladší chlapci (6.–7. třída) běželi 1 500 metrů. Obrovskou pochvalu si zaslouží Pavel BROCLAWIK (7. D), protože do cíle doběhl jako čtvrtý ze 42 chlapců.

Nejmladší dívky (6.–7. třída) běžely 1 000 metrů. V této kategorii zaslouží pochvalu všechny tři naše zástupkyně, protože se vlezly do první poloviny startovního pole, a doběhly téměř ve shodném čase. A to následovně: devátá Denisa FURCHOVÁ (7. B), desátá Eliška

ŠABATOVÁ (7. C) a čtrnáctá Natálie KRATOCVHÍLOVÁ z počtu 31 dívek. V této věkové kategorii mě obrovsky mrzelo, že nám na poslední chvíli „odpadly“ dvě závodnice, protože holky mohly v rámci týmu obsadit nejvyšší pozici, a postoupit tak do krajského kola.

Za nejstarší dívky (8.–9. třída) nás reprezentovala jen Eliška BROCLAWIKOVÁ (9. A). Eliška tedy nakonec bojovala sama za sebe. Na trati o délce 1 500 metrů urvala krásné sedmé mís-to ze 34 dívek!

Ani nejstarší chlapci (8.–9. třída) nebyli kompletní. Nejlépe se vedlo na trati o délce 3 000 metrů Janu HRŮZOVI, který obsadil šesté místo. Tomáš ŠUJAN a Robin ŠVEC doběhli jako

devatenáctý a dvacátý ze 41 chlapců. Suma sumárum se závody povedly. Jen jsme měli smůlu, že se nám na poslední chvíli (den před závodem) rozpadly týmy. Z původních 22 běžců a běžkyň odjelo závodit pouhých 11 (nemoc si nevybírá). Všichni si určitě zaslouží velkou pochvalu.