Želešická růže

října 03, 2017

Se začátkem školního roku je spojeno i zahájení různých sportovních akcí a soutěží. Tou první, na kterou žáci naší školy vyrazili, byl ve středu 27. září přespolní běh v Želešicích zvaný Želešická růže. Letos se naše řady rozrostly a do Želešic se vypravilo hned 16 žáků – dvě čtyřčlenná družstva dívek a dvě družstva chlapců.

Vybrat ty nejlepší vytrvalce z 2. stupně nebylo pro tělocvikáře úplně jednoduché, protože jsme ještě nestihli tolik trénovat, a navíc mnozí naši běžci zápolili s nachlazením.

Zatímco někteří žáci navštívili Želešice poprvé, jiní jim už zkušeně udělovali rady ohledně trasy a správné techniky. Všichni jsme se společně protáhli a po kvalitním strečinku se družstva postupně přesouvala na start. Běh našim závodníkům znepříjemňovala padající mlha a mokrý a blátivý povrch. To však nikoho neodradilo od toho, aby do svého výkonu dal vše. K tomu pomohlo i hlasité povzbuzování dalšími členy naší výpravy.

I když se ani jednomu družstvu nepodařilo obsadit stupínek vítězů, určitě si všichni zaslouží pochvalu. Nejlepšího umístění z naší školy dosáhl Jirka Patočka ze 7. B, ten na trase dlouhé 3 km doběhl mezi 40 běžci na krásném 5. místě, od bedny ho přitom dělilo jen 15 s. Pátý skončil i Honza Zbránek ze 7. C, který ve své kategorii na trase 1500 m s přehledem porazil hned 52 běžců. Uznání zaslouží i Matyáš Sendler z 6. B (loňský vítěz mladší kategorie), který ve stejném závodě jako Honza doběhl v první desítce, a ukázal tak záda velké spoustě, většinou starších, závodníků. Co se našich holek týče, nejúspěšnější byla Kristýna Straková z 8. B, která mezi 46 dívkami na trase 1500 m doběhla 15. Všem moc gratulujeme. A všichni už se těšíme na příští rok.

Veronika Gajdošová

Na kole za školuPlavecký výcvik
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty