Závěr školního roku 2017/18

července 03, 2018

 

Poslední měsíc tohoto školního roku byl nabitý nejrůznějšími akcemi. Velký úspěch zaznamenaly naše mladší mažoretky, které v kategorii Kadetka A zvítězily v soutěži „O bodlinku jihlavského ježka“. Čtyřicet osmáků zase vyrazilo na týdenní terénní cvičení do krásného prostředí Moravského krasu, kde se věnovali praktické výuce. Tato akce se osvědčila, a proto se natrvalo stane součástí naší vzdělávací nabídky.

Celý měsíc jezdili žáci naší školy na tradiční školní výlety. Vysočina, Rožnov pod Radhoštěm, Pálava, Strážnicko, Hodonín, Brno, Mikulov to je jen letmý výčet navštívených míst. Prvňáčci byli před zraky svých rodičů pasování na čtenáře. Školní sportovci se věnovali především volejbalu a atletickému trojboji, ve kterém dokázali zvítězit v okrskovém kole.

V pátém ročníku byla největší událostí tradiční škola v přírodě, kterou paní učitelky uspořádaly na Valašsku v Horní Bečvě. Druhý stupeň měl možnost vycestovat na jazykové pobyty do Anglie a Německa.

V červnu tradičně vrcholily přípravy na prezentaci absolventských a seminárních prací, kterých se letos účastnil rekordní počet vystupujících (18). Výtvarníci dostali možnost předvést své schopnosti při malování na zdi školy a v okolí dopravního hřiště. Sami můžete na fotografiích posoudit, jak se jim jejich díla vydařila. V červnu to ve škole opravdu žilo.

Poslední dny jsme se věnovali také úklidu tříd a učeben, které se připravují na nejrůznější úpravy. Rekonstrukcí projde hlavní schodiště a vstup do školy na Dlouhé ulici. Dojde k úpravě dalších kabinetů a také k vybudování nové jazykové učebny v podkroví.

Školní rok 2017/18 skončil. Přejeme všem hezké prázdniny!

Vedení školy

Absolventské práce popátéSběr papíru
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty