Závěr roku na Domečku

srpna 29, 2017

K závěru školního roku nás na Domečku ve čtvrtých třídách čekala spousta akcí. Největší byla vlastivědná exkurze do Prahy. Po cestě autobusem, vlakem a metrem jsme stáli u Starých zámeckých schodů pod Pražským hradem. Začala nám krásná procházka po památkách našeho hlavního města. Žáci viděli Pražský hrad, kde nechyběla výměna hradní stráže, katedrálu sv. Víta, Karlův most i Staroměstskou radnici se světoznámým orlojem. Po náročném chození nás čekala cesta vlakem zpět (a i to byl pro děti velký zážitek).

Další úžasnou akcí byl den s Integrovaným záchranným systémem, při kterém jsme viděli práci všech složek – hasičů, zdravotníků a policie. Děti si názorně vyzkoušely jejich práci a naučily se, jak se chovat v kritických situacích. Moc povedená akce, která se dětem líbila.

Vydařenou akcí byla také BMX EXHIBICE. Žáci viděli spoustu triků na kolech, dokonce i v zastoupení žáčka naší školy. Někteří měli možnost si připravenou dráhu vyzkoušet a uznali, že to nebylo zrovna jednoduché.

V pondělí 26. června všichni žáci čtvrtých tříd navštívili místní hasičskou stanici, kde nás hasiči provedli a ukázali nám, co vše při své práci potřebují. Naučili nás, jak se chovat při nehodách a jak správně přivolat pomoc. Tato akce byla pro děti úžasným zážitkem. Nebyla to jen nudná přednáška, ale vše bylo prakticky vysvětleno a děti si vše vyzkoušely samy na sobě. Děkuji všem zaměstnancům hasičské stanice, kteří se nám věnovali.

V závěrečném týdnu proběhlo skutečně velké množství akcí. Tou nejzábavnější však pro děti bylo představení pohořelického Agility. S dětmi jsme měli možnost nahlédnout do jejich zázemí u fotbalového hřiště. Ukázek jednotlivých cvičení se psy bylo nespočetně, ale největším zážitkem bylo závěrečné krmení a pohlazení všech pejsků.

V posledním týdnu také všechny čtvrté třídy úspěšně dopluly do svých daltonských přístavů a dostaly své odměny za celoroční snahu. Už teď se určitě všichni těší, co na ně chystáme v pátých třídách.

Třídní učitelky a asistentky čtvrtých tříd

Florbalová nabídka pro školní rok 2017/18Nový školní rok 2017/2018
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty