Závěr kalendářního roku v ZŠ a MŠ Pohořelice

prosince 19, 2016

Letos v září jsme přivítali poprvé čtyři nové třídy prvňáků. Od té chvíle už uplynuly téměř čtyři měsíce. Za tu dobu se malí školáci rozkoukali a naučili se svá první písmenka, dokážou přečíst jednoduché věty, počítají už první příklady a je vidět, že se jim ve škole líbí.

Starší děti už znají, jak to ve vyučování funguje, takže se soustředí na rozvíjení již nabytých vědomostí a jejich prohlubování a zlepšování. V době adventu připravili čtvrťáci a páťáci spousty zajímavých výrobků, které nabízeli příchozím rodičům, prarodičům i zájemcům z řad přátel školy. Děti si mohly vyzkoušet, že prodávání není úplně jednoduché, ale nakonec se jim podařilo většinu vlastnoručně vyrobeného zboží na jarmarku prodat.

Žáci na druhém stupni měli možnost se zúčastnit olympiády z českého jazyka, dějepisu a zeměpisu. Zatím si prošli jen školním kolem, ale brzy je čeká poměřování sil v okresní konkurenci. Kromě předmětových soutěží proběhla přes internet i logická olympiáda. Té se účastnili žáci všech věkových kategorií. Mezi nejmladšími byla v naší škole na 1. místě Evelína Urbičová, v kategorii 2. – 5. třída zvítězil David Scheer, kterému se dokonce podařilo postoupit do krajského kola a v konkurenci 37 žáků se umístil na pěkném 11. místě. Kategorii druhého stupně vyhrál Aleš Minařík a postup do krajského semifinále mu unikl jen o vlásek. Poslední soutěž Mladý chemik, kde jsme vyslali tři zástupce, proběhla v pátek 17. prosince. Ještě tentýž večer byly vyhlášeny výsledky. Aleš Minařík obsadil 16. příčku a zajistil si tak postup do třetího kola (postoupilo 22 nejlepších). Je to výborný výsledek, neboť soutěžilo 173 dětí.

Kromě vědomostí mohou děti poměřovat síly i ve sportu. Již tradičně se naše škola účastní turnajů ve florbale a to v několika kategoriích. Obvykle se nám daří umístění na předních příčkách, což nám zajišťuje postup do dalších kol.

Na prvním stupni se stále více rozvíjejí nové netradiční metody výuky, především dalton. Paní učitelky o svých aktivitách pravidelně informují na webových stránkách tříd a umisťují tam také spousty zajímavých fotografií, na které se můžete podívat.

Hana Konečná

zástupkyně ŘŠ

Plavecký výcvikAž ke hvězdám a zpátky
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty