Záložky ze Slovenska nám udělaly radost

listopadu 10, 2021

Projekt Záložka do knihy spojuje školy se v Pohořelicích stal tradiční podzimní akcí. Jedná se o mezinárodní projekt, jehož cílem je spolupráce mezi školami Česka a Slovenska a podpora čtenářství. Projekt organizují Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě a Knihovna Jiřího Mahena v Brně, letošním tématem se stal Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní.

Jako každý rok jsme se zapojili se žáky 4. a 5. tříd, kteří vyráběli záložky pro slovenské kamarády. Od nich na oplátku začátkem listopady přišly milé záložky, které vytvářeli žáci 1. – 4. tříd Základní školy v Kysuckém Novém Meste. Ty teď zdobí nejednu knížku.

Přestože výměnu záložek zkomplikovala pandemická situace, proběhla bez problémů a v přátelském duchu. Článek, který o projektu napsala partnerská základní škola na Slovensku, si můžete přečíst zde.

Za třídní učitelky a žáky 4. a 5. tříd

Mgr. Martina Kozderová

Pasohlávské děti se ve světě neztratíRozčepýřený kohout
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty