Žákovské prezidentské volby

ledna 22, 2018

Tento týden proběhne druhé kolo prezidentských voleb. Žáci 4. a 5. ročníku a především pak žáci 2. stupně pohořelické školy si však vyzkoušeli prezidentské volby nanečisto již s týdenním předstihem. V pátek 19. ledna 2018 žáci dle svého uvážení označili kandidáta, který je podle nich vhodný.  V rámci občanské výuky, dějepisu a společenskovědního semináře jsme se zaměřili na téma voleb a důležitost volebního práva, které tvoří základní stavební kámen demokracie. Myslíme, že pro žáky naší školy to byla dobrá zkušenost, jelikož za několik let dovrší plnoletosti a budou volit, tentokrát již reálně.

S nápadem uspořádat volby přišel Školní parlament, jehož členové se postarali také o organizaci a hladký průběh voleb.
O školní prezidentské volby byl velký zájem, což dokazuje velký počet voličů. Z celkového počtu 245 voličů byly pouze 2 hlasovací lístky neplatné.
Výsledky pro jednotlivé kandidáty:
Jiří Drahoš – 136 hlasů
Miloš Zeman – 107 hlasů

Tamara Novosáková

Volby prezidenta ve 4. CHele lidi
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty