ZÁJMENA za JMÉNA

března 21, 2022

Český jazyk nás umí dost často potrápit, ale také to umí být v hodinách i pořádná zábava. Třeba právě v přídě, kdy si opakujeme slovní druhy. Hrajeme pantomimu na slovesa, popisujeme podstatná jména a spolužáci je hádají, vymýšlíme o sobě různá přídavná jména a u citoslovcí to u nás ve třídě pak často vypadá jako v zoologické zahradě. Jen ta zájmena pro nás do teď byla méně záživná. Proto jsme si jednu hodinu vytvořili ze zájmen divadelní masky a do vytvořených vět jsme tak mohli dosazovat zájmena za jména.  Moc nás to bavilo a teď už víme, jak zájmena ve větách poznat a jak je správně používat.

Poslední vločkaStojíme za Ukrajinou
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty