Zajícova liga (Přísnotice)

května 22, 2023

Dne 13. 5. 2023 se konalo druhé kolo tzv. Zajícovy ligy. A tentokrát v domácím prostředí, tedy v Přísnoticích. Na startu se opět objevila řada naších žáků a žákyň, konkrétně se jedná o:

 1. Pavla VYBÍRALA (1. A)
 2. Milenu VYBÍRALOVOU (2. A)
 3. Karlu BOHÁČKOVOU (3. A)
 4. Adinu ŽÁKOVOU (4. A)
 5. Nikolu SNÁŠELOVOU (4. A)
 6. Tobiáše PUČÁLKU (5. A)
 7. Viktorii PUČÁLKOVOU (5. A)
 8. Barbora KLEMENTOVOU (7. C)
 9. Ondřeje HRŮZU (8. B)
 10. Michelle ŠESTÁKOVOU (8. C)
 11. Jana HRŮZU (9. A)

Jako první závodil Pavel Vybíral. Běžel 180 metrů a do cíle doběhl na krásném čtvrtém místě (ze 17 chlapců). Po něm startovala jeho o rok starší sestra Milenka. Ta běžela 440 metrů a obsadila deváté místo (z 18 dívek). S Milenkou běžela ještě Karla Boháčková, která obsadila místo šesté.

Po Vybíralových přišla na řadu děvčata Adina Žáková, Nikol SnášelováViktorie Pučálková. Holky běžely 550 metrů a všechny bojovaly jako lvice. Jako první z našeho tria dorazila do cíle Nikol (celkově šestá), o dvě vteřiny později dorazila Adina (celkově tedy sedmá) a Viktorie obsadila deváté místo. Všechny naše zástupkyně se vlezly do TOP 10 z 30 dívek. Děvčata si zaslouží obrovskou pochvalu! Všem se závod velmi vydařil.

V chlapecké kategorii na 550 metrů nás reprezentoval Tobiáš Pučálka. Tomu závod nesedl a do cíle dorazil jako desátý (ze 13).

Mladší žákyně běžely trať dlouhou 1100 metrů a závodila zde Barbora Klementová. Barča je taková „bednová stálice,“ ale tentokrát našla tři přemožitelky, takže brala nakonec bramborovou medaili. Po Barči běžel stejně dlouhou trať Ondřej Hrůza. Ten bral deváté místo.

Starší žákyně reprezentovala Michelle Šestáková. Stejně jako Barča běžela též 1100 metrů a závod ji také nechutnal. Míša je taky už taková „bednová stálice,“ avšak pro tentokrát se musela spokojit s pátým místem (ze 13 děvčat).

Po závodech dětí se běžel závod dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek a dospělých. Za dorostence běžel 1 závodní kolo (o délce 2350 metrů) Jan Hrůza. Honza běžel za 9:35 a bral první místo. Současně s ním běžela i paní učitelka Barbora Kopřivová. Ta ale běžela 4700 metrů (dvě kola). Trať zvládla za 19:13 a to ji bohatě stačilo k prvenství mezi ženami.

Suma sumárum. Počasí vyšlo (nepršelo), závodu se zúčastnilo hodně našich dětí a nikdo se nezranil. Tentokrát několika našim závodníkům chybělo pomyslné štěstí k medaili, ale takový je sport. Jsou dny, týdny, měsíce, kdy se daří, a pak zase období, kdo se tolik nedaří. Důležité je se ale sportem bavit! 😊 😊 Sportu zdar!!!

Oko oceánuTurnaj v házení
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty