Žáci uctili památku válečných veteránů

listopadu 14, 2019

Den veteránů se slaví ve světě 11. listopadu, tedy v den, kdy oficiálně skončila první světová válka. Tehdy pokrývaly hroby padlých vojáků na západní frontě červené květy, proto se symbolem tohoto dne stal právě vlčí mák. Květ připnutý na levé straně prsou má vyjadřovat úctu a vzpomínku na všechny bývalé vojáky a bojovníky.

V pondělí 11. listopadu si tento významný den připomněla také naše škola. O ručně vyráběné papírové květy vlčích máků se zasloužili především žáci 9. roč., v hodinách výtvarné výchovy jich vyrobili více než 300. Žáci 6. B si dokonce vytvořili z plsti své vlastní. V pondělí ráno pak zástupci parlamentu z 8. a 9. tříd připínali květy svým spolužákům. Dívky z 9. B prezentovaly důležité informace vztahující se k tomuto dni na nástěnce. Připnutý vlčí mák nakonec měla téměř celá škola, žáci i učitelé.

Snad i touto malou akcí jsme přispěli k tomu, aby se tento den dostal více do povědomí lidí a aby události dějin 20. století nebyly zapomenuty.

Tamara Novosáková

Hurá do přírodyAdaptační kurz 6. ročníků
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty