Za uměním do Brna

května 23, 2017

Dne 16. 5. se žáci kroužku výtvarné výchovy zúčastnili vzdělávacího programu Tváří v tvář v Moravské galerii Místodržitelského paláce. Nejdříve jsme si vyslechli výklad paní lektorky. Ta nám prozradila, co jsou to atributy světců, proč bylo tak důležité zobrazovat panovníky a významné osobnosti, jak se jejich podobizny a portréty v průběhu období proměňovaly, co nadále přetrvalo v moderních médiích a jak toho využívají současné známé osobnosti, především politici.

Obdivovali jsme také nejslavnější obraz Moravské galerie, Hlavu Medúzy od Petera Paula Rubense.

Po zhlédnutí expozice starého umění si děti ve dvojicích vytvořily vlastní díl  – portréty. Záludností úkolu však bylo, že k sobě musely sedět zády, malovat zpaměti, zaměřit se na výraz a pracovat s fantazií. Aby to nebylo tak jednoduché, musely využít jen teplých nebo studených tónů pastelek. Dozvěděli jsme se, že takovou paletu barev využívali expresionisté. V závěru jsme zjistili, že barvy mají svůj význam, např. zelená znamená, že dotyčná osoba může mít špatnou náladu nebo být nemocná, žlutá je pro optimistu, fialová pro lidi přemýšlivé a červená pro věčně rozzuřené či emočně nevyvážené, modrá je známkou inteligence a svobody.

Veronika Šťastná

 

 

Lov breberekVystoupení mažoretek v MŠ
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty