Výzkumná činnost v 5. A

dubna 26, 2022

V hodinách informatiky se žáci 5. A učili třídit a zpracovávat data. Poznatky zúročili ve výzkumu, který provedli v celém 5. ročníku naší školy. Zajímalo je, jaký školní předmět je mezi žáky nejoblíbenější, jaké jídlo a zmrzlinu mají nejraději, která barva v oblíbenosti vede či jaké zvíře by si vybrali za domácího mazlíčka.

Každá výzkumná skupina nejprve vytvořila dotazník v Google Forms, který poslala spolužákům na jejich školní e-maily. V rámci výzkumu žáci oslovili přes 60 respondentů. Po sbírání dat nastala fáze jejich zpracování. Žáci z nich vytvořili přehledné tabulky, ze kterých vygenerovali grafy. Výsledky výzkumu následně prezentovali před třídou.

Ukázalo se, že děti mají rády pohyb, nejoblíbenějším předmětem žáků 5. ročníku je tělesná výchova. V rámci příchutí zmrzliny zvítězila vanilka a nejoblíbenějším jídlem se stal řízek s hranolky. Status nejoblíbenější barvy získala černá a jako domácí zvíře zvítězil na celé čáře pes. Pokud Vás zajímají podrobnější výsledky, můžete se na ně podívat po rozkliknutí jednotlivých odkazů. Žáci totiž výsledky zpracovali do přehledných online prezentací.

Mgr. Martina Kozderová

Nejoblíbenější domácí zvíře

Nejoblíbenější jídlo

Nejoblíbenější příchuť zmrzliny

Nejoblíbenější barva

Nejoblíbenější školní předmět

Projekt Forum RomanumDen Země v Pasohlávkách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty