Výuka v době koronaviru

dubna 22, 2020

V současné době už více než měsíc probíhá výuka bez přítomnosti dětí ve školách. Uzavření proběhlo velmi rychle a bez jakýchkoliv příprav jsme byli všichni v situaci, kdy jsme si ze dne na den museli zvyknout, že učivo nemůže vyučující vysvětlit dětem přímo.

Ocitli jsme se vlastně na bojišti. Rodiče se snaží pomáhat svým dětem nejen s vyhledáváním, přihlašováním na různé výukové platformy, psaním a odesíláním mailů, ale také čelí novým výzvám v podobě vysvětlování nejasností. Jsme si vědomi, že to není snadné a všem, kteří takto pracují denně s dětmi, moc děkujeme.

Věřte, že ani pro učitele to není snadné. Příprava materiálů, jejich distribuce přes elektronické zdroje, opravování a odesílání zpětné vazby každému žákovi zabere mnohdy více času, než běžná prezenční výuka. Navíc jsme si vědomi úskalí, že ne všichni mají k dispozici počítač pro každého člena rodiny, tiskárnu apod. Hodně věcí jde vyřešit pomocí chytrých mobilů, i přesto má samozřejmě tento způsob výuky mnoho nevýhod.

Všichni jsme museli změnit najednou styl života a jeho rytmus. Mnozí rodiče kromě své práce ještě pracují s dětmi při plnění úkolů, všichni se učíme, jaké možnosti nám nabízí moderní technologie, ale zároveň také to, že není úplně snadné všechny novinky a informace zcela správně využít. Věřme, že nás tato zkušenost posune třeba dál v používání nových výukových zdrojů. Také se ukazuje, jak důležitá je spolupráce rodiny a školy, pokud máme společný cíl.

 

Hana Konečná, ZŘŠ

Můj první komiksNové informace k zápisu k povinné školní docházce – 21. 4. 2020
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty