Výměnný pobyt v Polsku

června 05, 2017

Ve dnech 17. – 21. 5. se mohly děti 5. – 6. tříd zúčastnit výměnného pobytu v Polsku. Dohromady bylo vybráno 10 kluků a 10 holek. Cesta do Poraje trvala zhruba 5 hodin. Po příjezdu si každý našel svého polského kamaráda, předali jsme si dárky a šli jsme na oběd. Připravili nám řízek s kapustou a brambory. Poté jsme se šli podívat do školy, prohlédnou si třídy. Vyráběli jsme keramiku. Ubytováni jsme byli v pěkném motelu.

Druhý den jsme brzy ráno vyrazili na celodenní výlet do Varšavy. Náročné, ale stihli jsme nejen prohlídku města, ale i zábavné a naučné vědeckotechnické centrum. Další den jsme navštívili pizzerii, cukrárnu, kde jsme si zkusili vyrobit pizzu a vlastní lízátko, a také jsme se ten den projeli vojenským gazem, jeepem. Projížděli jsme staré vojenské zákopy, ukázali nám bunkr, židovský hřbitov.

Odpoledne jsme se přesunuli do rodin našich kamarádů. Jednotlivé rodiny připravily pro každého z nás něco trochu jiného. Někdo jel na výlet na hrad, někdo šel na zmrzlinu a někteří trávili čas doma a hráli hry na X-boxu. Následující ráno jsme se zase všichni společně setkali u školy, rozloučili jsme se s našimi novými kamarády a jeli jsme nakupovat do polského obchodního centra poslední dárky pro rodiče a sourozence, kteří na nás čekali doma.

Všem se nám tam líbilo, užili jsme si spoustu legrace a dozvěděli se mnoho zajímavého o Polsku.

Už teď se moc těšíme na příští rok, kdy přijedou zase oni k nám.

Radim Slaný, žák 5. roč.

Atletický trojbojSe školou do divadla
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty