„Výlet“ na Madagaskar

října 15, 2021

Ve středu 6. října se žáci prvního stupně vydali do pohořelického kina, kde pro ně manželé Motani připravili zajímavý pořad o svých zážitcích z cest po ostrově Madagaskar. Paní Motani nám povykládala o tamní přírodě a ukázala nám spoustu krásných fotografií a videí. Nejvíc se nám líbila zvířátka. Zjistili jsme, že na Madagaskaru žije mnoho druhů lemurů. A někteří vypadají úplně jako král Jelimán, kterého známe z kreslené pohádky. Obdivovali jsme, jak dokáží chameleoni měnit barvu, a viděli jsme, jak se mlsná fosa dokáže dobývat do kuchyně plné dobrot. Zaujaly nás vysoké stromy baobaby se silným kmenem. Zvláštní nám přišlo, že madagaskarská škola je úplně malá a že se děti učí venku pod sluníčkem. Všechny děti na Madagaskaru se usmívaly, a když si chtěly hrát, stačila jim obyčejná kolečka na klacíku nebo ručně vyrobený míč. Když jim paní Motani rozdávala bonbony, skoro jí utrhly ruce. Nám se také rozzářily oči, když jsme na závěr mohli vyhrát odměnu za správné odpovědi na záludné otázky, které prověřily naši paměť.

Pořad se nám moc líbil. Děkujeme, že jsme se mohli na ostrov podívat.

Za všechny žáky 1. stupně i jejich vyučující

Mgr. Kateřina Pikulová

Naše první volby v životě!Pasohlávské děti se ve světě neztratí
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty