Výlet do Polska 2015

září 06, 2015

Ráno při odjezdu jsme byli nervózní, přestože jsme už své polské kamarády znali z loňska, když jsme je hostili v našich rodinách.

Cestou v autobusu jsme si povídali a říkali jsme si, že jedeme daleko od domova, někteří poprvé.

Přivítání bylo velmi srdečné.

První den jsme se šli projít kolem jezera Záliv. Tam jsme jezdili na šlapadlech a člunech. Večer jsme si opékali špekáčky, ochutnali jsme zákusky, které napekly polské maminky. Druhý den byl výlet do Weličky – tam je všude samá sůl. Všichni ji začali „ochutnávat“. Následovaly dvě hodiny v aquaparku. Třetí den nám ukázali poutní místo Čenstochová – krásnou katedrálu. Odpoledne si nás vyzvedly polské rodiny. Každý měl u nich doma jiný program, jinou zábavu. Dostali jsme dárky a předali ty naše. V sobotu ráno jsme se s rodinami rozloučili, naposledy jedli polské jídlo, slyšeli polskou řeč a nakonec jeli domů.

Všem se nám to líbilo a moc jsme si to užili.

 

Přidat komentář
Daltonské vyučování v 5. AStřípky vzpomínek 2006 – 2015

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty