Výlet 3.A a 3.C očima dětí

Červen 20, 2017

Výlet očima dětí – 3.A

Jeli jsme autobusem hodinu a půl na hrad Bítov. Cestou jsme viděli rybníky a města. Když jsme vystoupili, paní učitelka nám koupila lístky a někteří si koupili minci na památku. Na hradě to bylo krásné. Viděli jsme tam vycpaná zvířata, dozvěděli jsme se, že se zde natáčela pohádka Tajemství staré bambitky. Venku byla hladomorna. V hladomorně vycpaná kostra.

Pak jsme si sedli a svačili. Byl tam krásný krámek se suvenýry. Skoro každý si něco koupil. A pak jsme jeli k Jemnici na pohádkovou stezku. Každý dostal mapu, na které bylo 11 úkolů – poznávali jsme stopy zvířat, hádali jsme názvy stromů atd. Přitom jsme procházeli lesem. Bylo to zajímavé. Když došla poslední skupina s paní učitelkou, tak všichni dostali za odměnu Človíčkův náhrdelník a začalo hrozně pršet a nakonec přišla i bouřka. A pak jsme jeli domů.

 

Výlet očima dětí – 3.C

Naše cestování začalo jízdou na hrad Bítov. Jak jsme přijeli na místo, čekala nás dlouhá cesta na hrad. Potom jsme šli na prohlídku, která byla plná zajímavostí a pověstí. Nejvíce se nám líbila vycpaná zvířata – např. psi, kočky, ptáci, veverky, plazi i koně. Také jsme byli v kuchyni, ve které se natáčela pohádka Tajemství staré bambitky. Na hradě byla i děsivá mučírna a hladomorna, kde byla kostra a nástroje na mučení.

Pak jsme se přesunuli na druhou část výletu, na pohádkovou stezku u Jemnice, kde jsme plnili různé úkoly. Úkolů bylo 11 a stezka byla dlouhá 4 km. Bylo to jako dobrodružství. Stezka byla hezká a úkoly zajímavé. Potom se strhl liják, že jsme se museli schovat. Nakonec jsme se s dobrou náladou a v pořádku vrátili domů. Výlet byl super.

 

 

Bavíme se daltonemPředměty vypráví svůj příběh – dějepisný projekt
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty