Volby prezidenta ve 4. C

ledna 16, 2018

I když nám ještě nebylo 18 let a volební právo ještě nemáme, nenechali jsme si ujít příležitost vyzkoušet si volby v menším měřítku, a to konkrétně při volbě třídního prezidenta. Co má takový třídní prezident za úkol? Komunikovat se třídou a každý nápad či chtěnou změnu projednat s třídní paní učitelkou. Nikoho také nesmí upřednostňovat a žádný nápad neodmítnout. No, není to tedy vůbec jednoduchá práce být třídním prezidentem. Ale přesto všechno se našlo celkem 8 kandidátů na tuto pozici. Tedy v našem případě dokonce 8 kandidátek, kam se poděli zástupci mužského pokolení, je mi záhadou. Každá kandidátka přednesla svou volební řeč a zdůvodnila třídě, proč zrovna ona je na tuto pozici ideální. Musím říct, že někteří by se v politice určitě neztratili již v takto raném věku. Po proslovech nadešel čas volby. Každý se individuálně odebral k volebnímu stolečku, aby mohl provést svou tajnou volbu a volební lístek pak následně vhodil do zapečetěné urny. Musím říct, že napětí ve třídě bylo přímo hmatatelné. Zpocené ruce, červené tváře, zima po těle, no prostě nervozita kandidátů byla nepřehlédnutelná. Vždyť šlo také o hodně!!! A pak už bylo po všem. Zbývalo jen spočítat všechny platné volební hlasy a zjistit, kdo se stal novou třídní prezidentkou. Výsledky byly velmi těsné a rozhodl jeden hlas. Tak doufejme, že třídní lid rozhodl dobře a nová prezidentka bude plnit svou funkci poctivě a s odhodláním. A kdo je tedy třídní prezidentkou? No přece Ester Vítková.

Radka Horníčková

Vánoční vystoupeníŽákovské prezidentské volby
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty