Volby na zkoušku

listopadu 01, 2019

I když je pro nás vlastivěda novým předmětem, určitě nepatří mezi ty, kterých bychom se měli bát. Dozvídáme se totiž hodně zajímavých věcí o České republice. Zrovna probíráme Českou republiku jako demokratický stát a s tím se samozřejmě pojí možnost svobodných voleb. Jako žáci jsme byli trošku zklamaní, že musíme ještě několik let čekat na své první skutečné právo volit. Ale paní učitelka nás překvapila a my si v hodině jedny třídní volby vyzkoušeli. Všemu předcházela řádná příprava a poučení o důležitosti tohoto kroku. Následovala tvorba papírových občanských průkazů, kde se některé žákyně „vyřádily“ ve změně příjmení, protože se stihly šťastně vdát. A pak už jen následovala ona chvíle, kdy jsme po kontrole občanských průkazů jednotlivě přistupovali k volební urně a vhodili svůj hlas. A koho jsme vlastně volili? No přece nejlepší příchuť zmrzliny roku 2019/2020. Kandidátů na volebním lístku bylo celkem jedenáct a rozhodování tak bylo velmi těžké. Po odhlasování paní učitelka odpečetila volební urnu a následovalo sčítání hlasů. Několik hlasů bohužel bylo neplatných, ale vítěz se nakonec našel. A která příchuť zmrzliny tedy nakonec celé volby vyhrála? No samozřejmě že VANILKOVÁ.

Mgr. Radka Horníčková

Podzim u třeťákůHappy HALLOWEEN
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty