Vlastivědná exkurze

října 25, 2019

Dne 23. 10. 2019 se žáci všech pátých ročníků vydali na vlastivědnou exkurzi. Nejdříve navštívili Mohylu míru, která je prvním mírovým památníkem v Evropě. Historicky je spojena s bitvou u Slavkova a stojí na Prateckém kopci asi kilometr jižně od obce Prace, v místě rozhodujícího vítězství Francouzů nad Rusy a Rakušany. Žáci si prohlédli budovu památníku a vyzkoušeli si skvělou akustiku této stavby. Poté se přejíždělo na nedaleký Zámek Slavkov, ten patří k nejmohutnějším barokním zámkům na Moravě a představuje dominantu města Slavkova u Brna. Znám je především jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo, v jehož blízkosti se v roce 1805 odehrála bitva tří císařů. Všechny děti absolvovaly prohlídku zámku s průvodkyní a dozvěděly se mnohé cenné informace, které by mohly využít i ve škole.

Adéla Šotkovská

Vodní svět na školní zahradě MŠZpráva z exkurze v Budapešti Ondřeje Koňáka