Vlastivědná exkurze do Prahy pohledem dětí

června 16, 2022

Dne 2. června 2022 jsme společně s 5. A podnikli vlastivědnou exkurzi do Prahy. Museli jsme brzy ráno vstávat, abychom stihli autobus do Brna a poté vlak do Prahy. Cesta nám trvala více než čtyři hodiny.

V Praze jsme viděli hodně zajímavých a známých památek. Navštívili jsme Pražský hrad a Chrám svatého Víta. Katedrála měla mozaiková okna a uvnitř to bylo velice rozsáhlé. Jsou zde uloženy i korunovační klenoty. Na velkém balkonu jsme si užívali výhled na Prahu a Petřínskou rozhlednu. Viděli jsme také hradní stráž.

Z hradu jsme pokračovali Nerudovou ulicí na Kampu, kde žil Jan Werich. Byl tam park, takže jsme si chvíli odpočinuli a pak šli dál. Procházeli jsme kolem Lennonovy zdi, kde jsme si prohlédli povedené graffiti, a bylo tam dost básní proti násilí a válce. Pod Karlovým mostem jsme viděli značení, jak vysoká byla voda při povodních v roce 2002. Dále jsme pokračovali přes Karlův most, kde jsme viděli krásné sochy a krásný výhled na Vltavu. Přes Prašnou bránu jsme došli ke Staroměstskému orloji právě včas na odbíjení.

Na konci výletu jsme navštívili největší hračkářství v Praze a některé děti ze třídy si šly koupit suvenýry. Pak jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde jsme si prohlédli sochu sv. Václava. Následně jsme si dali jídlo v KFC nebo McDonaldu, jelikož mnozí z nás už měli hlad. Potom jsme si u sochy sv. Václava udělali poslední fotku a vydali se na nádraží, abychom se mohli vrátit domů. Protože měl vlak 35 minut zpoždění, nestihli jsme v Brně první autobus a museli jsme čekat na další. Z Brna jsme tak vyrazili až ve 22.35 hod. V Pohořelicích si nás vyzvedli rodiče a odjeli jsme po dlouhém dni domů.

Exkurzi jsme si všichni užili, moc se nám tam líbilo a chtěli bychom se do Prahy znovu vrátit.

Žáci 5. B ZŠ Pohořelice

Mažoretky na Slavnostech města PohořeliceDárek pro maminku
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty