Vlastivědná exkurze do Jihlavy

června 26, 2017

Druháci navštívili Zoo Jihlava s podtitulem „Máme všech pět pohromadě“! A cože to znamená? Inu pavilony a expozice pěti kontinentů: Afriky, Evropy, Austrálie, Ameriky, Asie. Např. v Africké savaně jsme pozorovali nádherné žirafy a legrační surikaty. Zavítali jsme i do Africké vesnice, kde jsme v kontaktní zoo mohli nakrmit kamerunské kozičky. Při doprovodném programu „Dravci nad hlavami“ u Australské farmy jsme obdivovali ukázky výcviku dravců a sov s komentářem. Po ukončení ukázky jsme se zde osvěžili pitnou vodou. Dále jsme si v Tropickém pavilonu prohlédli meandrující řeku, obklopenou džunglí s krokodýly, s vodními želvami a ještěry atd. V jeho nitru se ukrývá havarované letadlo. Pohodlným a klimatizovaným autobusem jsme se přesunuli do místního aquaparku „Vodní ráj“. V tamním areálu jsme si užívali vodních hrátek v dětském bazénu a plavci se mohli sklouznout na klouzačce.

Náš společný výlet se všem moc líbil a unavení jsme se vraceli domů s novými zážitky.

S nově nabytými vědomostmi tak lehce vykročíme do třetího ročníku!

Andrea Švecová a Marie Bednářová

 

Samurajové v BeskydechVlastivědná exkurze na Radhošť
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty