Vlastivědná exkurze do Brna

června 23, 2017

Minulý pátek se 6. B vydala na očekávaný a zcela zasloužený výlet, který je odměnou za celoroční snahu a píli. Tentokrát jsme zvolili pouze blízké Brno, nicméně i tak jsme zažili a viděli spoustu zajímavých věcí. Výlet jsme započali akčně v trampolínovém centru, což byl pro nás všechny skvělý zážitek. Tramvají jsme se přesunuli na Hlavní nádraží a odtud pěšky ke katedrále na Petrově, kde jsme si pečlivě prohlédli gotickou architekturu. Za doprovodu zvonů jsme vyšlapali 84 metrovou věž, odkud se nám naskytl, troufnu si tvrdit, nejhezčí výhled na Brno. Brněnské podzemí u Zelného trhu nás překvapilo svojí pestrostí. Mohli jsme si zde prohlédnout staré středověké sklepy, krčmu, největší úspěch však sklidila mučící místnost. Nejzlobivější jedinci byli milou paní průvodkyní připoutáni k pranýři. Za přímluvu paní učitelky však byli propuštěni. To, co jsme viděli, jsme si také propojili s dějepisným učivem o středověku. Stihli jsme také navštívit brněnskou Starou radnici, kde jsme si připomněli pověsti o drakovi či brněnském kole. A konečně, výlet jsme zakončili ve Vaňkovce, kde se některých žáků projevila nákupní horečka. Jsme rádi, že se nám vydařila další exkurze a že i přes četné přeháňky jsme kupodivu zůstali suší.

Tamara Novosáková

Předměty vypráví svůj příběh – dějepisný projektSamurajové v Beskydech
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty