Víte, co je Opernice?

května 18, 2021

Opernice je název úžasné internetové hry pro děti, která je veřejně dostupná na webových stránkách dětské televizní stanice Déčko. Tato hra zábavnou formou učí děti třídit odpad z kontejneru. Po jeho zařazení do správné nádoby jsou žáci odměněni písničkou, kterou jim zazpívají popelnice.

Naše děti v družině hru hrály s velkým zájmem na interaktivní tabuli, ale je možné si ji vyzkoušet i na notebooku.

Aktivitu jsme rádi využili obzvláště v souvislosti se Dnem Země. Třídění odpadů navíc nabývá stále většího významu. Schválně se zkuste doma zaměřit na to, kolik plastových obalů nasbíráte za jeden týden.

Mimochodem na webu Déčka naleznete spoustu jiných her se vzdělávacím obsahem vhodným pro výuku i mimo školu.

Mgr. Milena Kánovičová

Celorepublikové vítězstvíDalší Erasmus+ je podán
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty