Víčkovaná

dubna 02, 2018

Minulý týden opět zasedal Školní parlament. Tentokrát se projednávalo téma sběru víček od PET lahví. Zástupci tříd se snažili najít způsob, jak udělat sbírání víček pro děti atraktivnějším a zábavnějším. Častokrát se totiž stávalo, že doposud rozmístěné krabice po škole zely prázdnotou, víčka končila v normálních odpadkových koších, občas si někdo víčko spletl s hračkou.

Parlament proto vytvořil jedno sběrné místo a vyrobil novou originální nádobu, do které se víčka vhazují. Hlavní motivací ke sběru má však být nápad, že se z nasbíraných víček žáci na konci roku pokusí sestavit na školním dvoře velkou mozaiku (o motivu se bude hlasovat). Následně pak budou víčka odevzdána k charitativním účelům do sbírky plastových uzávěrů, kdy peníze z recyklace  vysbíraných víček poslouží dobré věci.

Žáci si touto akcí užijí nejen zábavu, ale uvědomí si nutnost recyklace plastu. Ze všeho nejdůležitější je však to, že se naučí nebýt lhostejní ke svému okolí, protože vzájemně si pomáhat je velmi důležité.

                                                                                                              Školní parlament

Úspěch našich fotbalistůProjekty o dramatických osudech válečných hrdinů
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty