Vesmírná mise na Domečku

listopadu 23, 2015

18. listopadu páťáci nasedli na vesmírná plavidla a vyrazili na projížďku po sluneční soustavě.Před startem jsme si ověřili způsobilost ke startu v kvízech na interaktivní tabuli. Seznámili se s životem kosmonautů na vesmírné stanici. V daltonských listech jsme luštili mimozemskou šifru a počítali oběžné dráhy planet. Pak jsme získali tajemnou souřadnici a doputovali jsme každý ke své „rodné“ planetě. Tam jsme se potkali se svými spolužáky narozenými ve stejném slunečním znamení. Společně jsme plnili matematické šifry a vytvářeli plakát o své planetě. Všem se nám výprava moc líbila. V poznávání planet budeme pokračovat i v hodinách přírodovědy a při exkurzi do planetária, která nás čeká v prosinci.

Bohdana Hanzlíková, Lenka Horáková, Kateřina Pikulová, Nora Škorpíková

 

Přidat komentář
My jsme dobří kamarádiBeseda s policistou v ŠD

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty