Vědomostní soutěž "Dějiny 20. století"

ledna 01, 2017

V posledním dnu před vánočními prázdninami jsme připravili vědomostní soutěž s podtitulem „Dějiny 20. století“. Pět družstev tvořených žáky devátého ročníku prokázalo velice slušný přehled o meznících v českých a světových dějinách 20. století. Někteří dokázali jít ve hloubce svých znalostí daleko za vědomosti dějepisu základní školy, za což jim patří naše uznání. Témata byla velice různorodá. Od první světové války jsme se dostali až k otázkám týkajících se dnešního světového terorismu. Nejúspěšnější byla skupina pod vedením kapitána Aleše Minaříka. Velmi dobře si vedli i jiní žáci, např. Daniel Rozčinský, Radim Buček, Jelena Marjanovič nebo Radim Ráček.

Další plánovanou aktivitou spojenou s výukou moderních dějin bude exkurze do Budapešti plánovaná na konec dubna.

Jiří Janíček a Lukáš Mertlík

Přes překážky ke hvězdám?Vánoční dalton