VÁNOČNÍ DIVADÉLKO V 1. B

ledna 05, 2022

Předvánoční čas bývá vždy plný očekávání a těšení, ale u nás bylo pondělí 20. prosince spojeno i s trémou, protože nás čekalo naše první divadelní představení, které jsme si společně s paní učitelkou nacvičili. Prostřednictvím malého představení jsme prožili příběh o Ježíškově narození. Naši vypravěči Alenka a Adam uvedli diváky do doby dávno minulé. Přenesli jsme se do Betléma, kde ve chlévě spinkal malý Ježíšek v peřince u maminky Marie (Izabelky) i tatínka Josefa (Pepíka). Tři králové (Filip, Libor, Jakub a Matěj v zastoupení) přišli ve správnou chvíli, přinesli Ježíškovi dary a ani výborně zahraný Herodes (Adam) nechyběl. I pastýři (Erik a Oliver) se svými kamarády (ostatními chlapci) diváky pobavili. Andělé (dívky)   čele s archandělem (Zuzankou) zase krásně zazpívali koledy. I v tak velkém počtu herců se vše povedlo a maminky s tatínky své prvňáčky moc chválili.

Divadlo je výborným prostředkem, jak dětem přiblížit nejen historické události. Malí herci z 1. B už mají jasno v tom, co se kdysi odehrálo a proč slavíme Vánoce. Svůj kus hráli jak rodičům, tak i deváťákům, prvňáčkům a druhákům. Odměnou jim byl potlesk a společný prožitek. Teď už víme, ve které třídě se skrývají talentovaní herci, a přejeme jim mnoho dalších úspěchů na prknech, která znamenají svět.

Třídní učitelka Mgr. Stanislava Zelinková

Adventní čas ve 4. AZimní čajový dýchánek
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty