V zajetí Vikingů…

dubna 26, 2017

Již poněkolikáté zavítala na naši školu skupina historického šermu zvaná Pernštejni. Dvojice mužů v dobových kostýmech vždy žáky formou naučně výchovného programu seznámí s nějakým historickým obdobím. Tentokrát se zaměřili na dobu spojenou s vikingskými výpravami. Žáci 6. a 7. tříd se tak zábavnou formou dozvěděli vše podstatné o životě Vikingů, jejich výpravách, zbraních a způsobu válčení. Několik šťastlivců z řad žáků bylo dokonce vybráno, aby se sami vžili do role Vikingů. Opatřeni slušivými rekvizitami se nejprve vydali na plavbu vikingskou lodí, poté se naučili potřebné bojové i obranné manévry a nakonec si vyzkoušeli, jak by jejich štítová hradba fungovala v akci. A že byla na některé opravdu zajímavá podívaná. Na závěr šlo vyloženě do tuhého, když oba muži předvedli skutečný šermířský souboj, při kterém především žáci v prvních řadách tajili dech. Celé představení mělo mezi žáky úspěch, pobavilo je a vlastně jim ani moc nevadilo, že jsou celou dobu vzděláváni. A  tak jsme k nedávnému výročí uctili Komenského památku názorným vyučováním a jeho slavným „škola hrou“.

Veronika Gajdošová

Den ZeměTvoření nás baví
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty