Úspěchy žáků naší školy na sportovním poli

února 14, 2017

Jako v jiných letech i v letošním roce závěr prvního pololetí byl ve znamení florbalových soutěží. Naše škola drží primát mezi ostatními školami okresu Brno – venkov, ale i Jihomoravského kraje.

Výborné podmínky pro tento sport a výsledky z předešlých let nám dopomohly k dovybavení mantinely, brankami a drobným vybavením na florbal. Především zásluhou AŠSK (Asociace školních sportovních klubů ČR) můžeme trénovat a hrát florbal i v hodinách Tv s odlehčenými mantinely, což výrazně zvedlo kvalitu úrovně sportovních dovedností. Rovněž široký záběr chlapeckých a dívčích družstev nás řadí do popředí škol.

Nejmladší benjamínci hoši a dívky od 2. – 5. třídy pod vedením Mgr. Ivy Vaculíkové a Mgr. Bohuslava Bajera vyhráli okresní kolo ČFbU a jen o branku jim unikl postup v krajském finále v Brně. Vítězství v turnajích v Žabčicích a Tišnově jsou příslibem do budoucna.

Mladší chlapci a děvčata 6. A 7. tříd nám vždy dělají největší radost. Mladším holkám unikl postup do krajského finále jen v samostatných nájezdech v Těšanech, chlapci zase o jednu branku prohráli nájezdy o postup do kvalifikace na Mistrovství republiky. Vede a trénuje Mgr. Bohuslav Bajer.

Starší chlapci z 8. A 9. tříd pod vedením Mgr. B. Bajera získali druhé místo v okresním finále a dívky skončily čtvrté v kraji.

Všichni florbalisté zasluhují pochvalu za vynikající výkony jak sportovní, tak za reprezentaci pohořelické školy a města Pohořelic. Mezi nejlepší patří Erik Lipovský (7. C), Daniel Jurča (7. A), Denis Straka (6. A), Kristýna Straková (7. B), Natálie Mazánková a Kristýna Černá (9. A), ale i ostatní – N. Sopoušková, Benšová, Vedralová, Klouparová, Klementová, Fialová a velkými talenty jsou Šmídová a Životská (6. A).

Naše škola uspořádala 2 okrsková, 4 okresní a 2 krajská kola, naše hráčky vedou Dívčí florbalovou ligu.

Bohuslav Bajer

Společenskovědní seminář se chystá na desátou exkurzi…Preventivní programy
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty