Úspěchy v atletice

května 30, 2017

Měsíc květen byl plný sportovních soutěží, my jsme toho využili a zúčastnili se atletických závodů v Židlochovicích a v Brně. Jelikož máme na naší škole spoustu výborných atletů, tak jsme vybrali nejlepší „rychlonožky“, skokany, pořádné „chasníky“, kteří mají sílu v rukou a 10. a 11. 5. jsme vyrazili do Židlochovic. Byla vyslána 3 družstva – mladší žákyně a žáci a starší žáci. Konkurence pěti dalších družstev se projevila jako dost silná. Bylo znát, že o spoustu talentů ze Židlochovic, Ivančic nebo Dolních Kounic je postaráno i mimo běžné hodiny TV.  Další soupeři byli z Modřic a Rajhradu.

Výsledky z běhu na 60 m, vytrvalosti, skoku do výšky i dálky, hodu a nejzajímavější štafety převáděli rozhodčí na body podle daného klíče. Jelikož byli naši reprezentanti velmi úspěšní, podařilo se mladším žákyním a starším žákům postoupit na už opravdu velké závody, na atletický stadion v Brně na Moravské Slavii.

Většina žáků podobné závody ještě nezažila, a tak by někteří, jak byli nervózní, raději zůstali ve školních lavicích. Přesto jsme 17. 5. vyrazili v plném počtu. Sluníčko nás krásně hřálo, a tak mohla začít přehlídka dravého a zdravého mládí. Přes drsnou konkurenci jsme se neztratili ani zde.

Dufková byla v hodu míčkem třetí (38,06 m), Straková ve skoku do dálky dokonce druhá (4,32 m). Phillipi vyhrála druhý rozběh na 600 m (2:04 s), Šenkýřová skončila ve skoku vysokém těsně pod stupni vítězů (122 cm). V každé disciplíně  měli naši mladí konkurenci dalších 17 atletů, kteří postoupili z kol prvních.

Mezi staršími hochy to na drahách jiskřilo ještě o něco více. Po krásném souboji Pohanka skončil v běhu na 60 m druhý (7,4 s), Minařík pátý. Caha při hodu koulí ze sebe vydal maximum a vybojoval krásné 4. místo. V běhu na 1500 m Pohanka vyhrál svůj rozběh (5:03 s) a celkově byl čtvrtý. Nejlepší „třešničkou“ byla štafeta 4×60 m. V okrskovém kole v Židlochovicích byli kluci druzí, ale v Brně zazářili a vybojovali první místo s časem 29,6 s. Proto asi nepřekvapí, že několik našich nejlepších „lanařil“ atletický skaut z brněnského klubu.

Celkově obě naše kategorie skončily na 4. místě, což je pro naši školu velký úspěch. Součástí výsledků bylo i hodnocení všestrannosti, kde se v kategorii dívek v konkurenci 55 dalších  umístila  Kristýna Straková na krásném 5. místě. Co jsme ale nečekali, byl výjimečný úspěch Radima Pohany, který v konkurenci 57 hochů skončil na 1. místě! Tímto chceme moc poděkovat všem reprezentantům naší školy, za bojového a přitom přátelského ducha, za šíření dobrého jména ve světě zdravého pohybu a doufáme, že žáci se budou i nadále věnovat sportu s nadšením. Byla radost u toho být!

Lukáš Nápravník

Expedice EvropaLoděnice 20. 5. 2017
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty